Tööõigus

Küsimus: Kas mul on õigus lõpetada tööleping koheselt, kuna tööandja ei suuda tagada mulle ohutust tagavaid töövahendeid?22.01.2013

Tervist.
Töötan turvafima patrullis. Ülemus ei ole suutnud/viitsinud mulle juba umbes kuu aja jooksul tuua normaalse suurusega kuulivesti. Olen talle seda korduvalt meelde tuletanud. Küsimus siis selline, et kas mul on õigus lõpetada ära tööleping koheselt, kuna tööandja ei suuda tagada minu ohutust?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töölepinguseaduse § 91 lõige 2 punkt 3 lubab töötajal töölepingu erakorraliselt üles öelda tööandjapoolse kohustuse olulise rikkumise tõttu: kui töö jätkamine on seotud reaalse ohuga töötaja elule, tervisele...
Samas tuleb erakorralist ülesütlemis kindlasti põhjendada. Kui olete tööandjale meeldetuletusi teinud vaid suuliselt, on seda teha keeruline (kui siis ainult tunnistajate kinnitusel).
Seetõttu soovitan esitada tööandjale kirjalik nõue tööohutuse tagamiseks vajaliku varustuse väljastamiseks. Loodetavasti annab asjade ametlik käik ka rohkem tulemusi.

Töötervishoiu ja –ohutuse tagamist soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu