Tööõigus

Küsimus: Mida teha, kui tööandja ei täida ära ja ei esita töövõimetuslehte haigekassale?28.01.2013

Mida teha, kui tööandja ei esita töövõimetuslehte haigekassale?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Antud küsimust töölepinguseadus otseselt ei reguleeri, kuid Teil on alati õigus esitada tööandjale kirjalik nõue töövõimetuslehe edastamiseks, millele on ta kohustatud reageerima. Ravikindlustusseaduse § 14 sätestab dokumendi esitaja vastutuse, kuid soovitaksin selle kohta täpsema vastuse saamiseks siiski pöörduda samas portaalis ravikindlustuse spetsialisti poole.

Parimat soovides

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu