Tööõigus

Küsimus: Tähtajalise lepingu ennetähtaegne lõpetamine14.04.2011

Tere,
Millised on minu kui töötaja võimalused tähtajalist töölepingut varem lõpetada, näiteks sobivama töö leidmisel. Tegemist on lapsehoolduspuhkusel oleva töötaja asendamisega.
Mida peaksin lepingut sõlmides silmas pidama, et näiteks "sobivama töökoha leidmisel" oleks võimalik tähtajaline leping lõpetada?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.
Töötaja võib tähtajalise töölepingu üles öelda korraliselt, kui ta on võetud tööle asendajaks. Tööandjale tuleb sellest ette teatada 30 kalendripäeva (TLS §85 lg2).

Lugupidamisega,
Merike Michelson

http://www.metiabi.eu
info@metiabi.eu