Tööõigus

Küsimus: Kas lahkumisavalduse esitamise ja lõppkuupäev lähevad etteteatamisaja sisse?01.02.2013

Tere
Kui andsin lahkumisavalduse 23.01 ja omal soovil lahkun alates 22.02, kas siis 30 päeva arvestatakse 23. kaasa arvatud ja 21. on viimane tööpäev. Kas haigusleht pikendab seda 30 päeva. Kui tavaliselt on palgaarvestus tunnitasu + läbimüük, kas tööandjal on õigust lõpparvet maksta ainult tunnitasu järgi ja läbimüüki ei arvestata?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töölepingu korralise ülesütlemise puhul on etteteatamise aeg 30 kalendripäeva (TLS §98 lg1).
1) Avalduse esitamise päev on nn. (0) päev. 23.jaanuaril esitatud avalduse puhul on viimaseks tööpäevaks 22.veebruar.
2) Töövõimetus etteteatamise aega ei pikenda.
3) Tööandja peab maksma töölepingu lõppemise päeval kõik väljateenitud tasud (töötasu, kasutamata puhkuse hüvitise jne). Ehk siis, töölepingu lõppemisel on töötasu maksmise kohustus samadel tingimustel, mis töölepingu sõlmimisel.

Õiglast tasu ning õigeid valikuid soovides:

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu