Tööõigus

Küsimus: Puhkuseraha maksmine16.04.2011

Tere,
Tööandja ei ole maksnud puhkuseraha, väites, et mul ei tule kalendrikuu jooksul täistööaja normtunnid täis. Töötan miinimupalgaga.
Kas mul on siiski õigus väljateenitud puhkuseraha saada?
Kui ma lõpetan töösuhte, kas tööandja on kohustatud mulle ka eelmise aasta puhkuseraha välja maksma?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kui Teie töölepingus on kokku lepitud, et töötate täistööajaga, siis tööandja on kohustatud Teid kindlustama kokkulepitud tööga (TLS § 28 lg 2 p 1). TLS § 35 sätestab, et kui tööandja ei ole Teile andnud tööd, siis tuleb Teile maksta (arvestada) keskmist töötasu.
Töösuhte lõpetamise korral on tööandja kohustatud hüvitama kasutamata ja aegumata jäänud põhipuhkuse rahas (TLS § 71).

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu