Tööõigus

Küsimus: Kas tööandja saab nõuda suitsupausile minekuks tööriiete vahetamist ja oma erariiete selga panemist?06.02.2013

Töötan kaubandusettevõttes, kus on olemas toimiv ventilatsiooniga suitsuruum. Seni ei ole eri nõudmisi esitatud tööandja poolt, töökorraldusreeglites on kirjas ainult käte pesu peale suitsetamist.
Hetkel uuendatakse tööohutusjuhendeid ja seal on kirjas, et müüjad, lihatöötlejad ja kõik köögis töötavad inimesed peavad enne suitsetamist vahetama tööriided oma riiete vastu, kas see on mingi seadusega reguleeritud ja kui on, siis millisest seaduset seda leida võiks?
Tänan vastuse eest.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töölepinguseadus ei reguleeri töökohal suitsetamist ega riietevahetamise intervalle. Kui tööandja peab vajalikuks kaasajastada töötervishoiu ja –ohutuse reegleid, leidub sellele ka kindlasti mõistlik seletus. Võimalik, et toiduainete käsitlemisel on kehtestatud vastavad sanitaarnõuded vms.
Seetõttu soovitan põhjust küsida oma tööandjalt.

Küsija suu peale, ei lööda ...

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu