Tööõigus

Küsimus: Mida teha, kui tahan algatada töövaidluse, kuid tööandja ei väljasta kohtule esitamiseks vajalikke andmeid?07.02.2013

Tere,
Töövaidluse alustamiseks on tarvis esitada kohtule andmeid. Mida teha kui tööandja keeldub mulle tööajatundide, digimeeriku väljatrüki, tööraportite (Soome firma nimele) ja ka isiklike asjade andmisest? Hüva nõu on hädavajalik, ma tänan.
Lugupidamisega,

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Vastavalt TLS § 28 lg 2 p 12 on tööandja kohustatud need andmed Teile esitama. Tõendite loomise eesmärgil soovitan andmeid kirjalikult küsida, olles eelnevalt läbi mõelnud, mida täpselt küsida. Juhul, kui tööandja jätkuvalt keeldub vajalike andmete esitamisest, on Teil alust pöörduda piirkondliku tööinspektori poole või nõuda andmed välja töövaidluskomisjoni kaudu, kuhu pöördumine on tasuta.
Isiklike asjade omastamise kohta peaksite tegema avalduse politseisse.
Õiglaseid töösuhteid soovides:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu