Tööõigus

Küsimus: Kas tööandjal on õigus pärast 5-aastast lapsepuhkust mulle katseaeg määrata?08.02.2013

Tere,
Lapsehoolduspuhkusel olin kokku 5 aastat (kaks last järjest). Tööandja tahab pärast tööle naasmist mulle määrata katseaja. Põhjendus on, et on vaja kõike uuesti õppida.
Kas tööandjal on see õigus?
Kõike paremat.

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Ei, tööandjal seda õigust ei ole. Katseaeg määratakse vaid töölepingu sõlmimisel.
Tööandja täidab oma kohustusi töötaja suhtes lojaalselt (TLS § 28 lg 1).
Töölepinguseaduse § 28 lg 2 p 5 alusel on tööandja eelkõige kohustatud: ... tagama töötajale tööalaste teadmiste ja oskuste arendamiseks tööandja ettevõtte huvidest lähtuva koolituse ning kandma koolituskulud ja maksma koolituse ajal keskmist töötasu.

Edu teadmiste ja oskuste arendamisel!

Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu