Tööõigus

Küsimus: Kas laupäeva ja pühapäeva eest, mis jäävad puhkuse sisse, arvestatakse ka puhkusetasu?25.02.2013

Tere
Kas põhipuhkusel olles laupäev-pühapäev tasustatakse, kui need päevad jäävad puhkuse sisse.

Tänades

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Alates 01.01.2012 võib puhkusetasu arvestada kahel meetodil:
1) keskmise kalendripäevatasu järgi, mida reguleerib 11.06.2009 nr 91 määrus "Keskmise töötasu maksmise tingimused ja kord";
2) kokkulepitud töötasu säilitamisega, kui vajaduse tekke kuule eelneval 6 kuul on töötasu olnud muutumatu.
Arvutamise aluseks olevat kalendripäevade arvu vähendatakse vaid nende kalendripäevade võrra, millal töötajale ei arvestatud töötasu tööst keeldumise korral "Töölepingu seaduse" § 19 alusel. Sisse ei arvestata keskmise kalendripäevatasu arvestamisel rahvus- ega riigipühi.

Lugupidamisega
Merike Michelson

www.metiabi.eu
merike@metiabi.eu