Tööõigus

Küsimus: Töövõimetuspensionäri lisapuhkuse päevad29.01.2011

Tere.
Kas saab töövõimetust omav töötaja võtta välja 2010. aastal kasutamata ning 2011. aastal kasutatavat puhkust (makstakse sots.rahadest) peale oma põhipuhkust koos? Töölepingu seaduses on säte, et isik, kes saab 28 päeva põhipuhkust, saab lisaks 7 kalendripäeva, mis teeb kokku 35 kalendripäev puhkust.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Vastus on - jah, saab küll.
TLS § 57 ütleb, et töövõimetuspensionäri PÕHIpuhkus on 35 kalendripäeva. Sellest järeldub, et täiendavalt antavaid 7 kalendripäeva käsitletakse põhipuhkuse osana ja sellele kehtib samasugune nõudeõigus, nagu eelnevale 28 põhipuhkuse päevale, mis aegub aasta jooksul, arvates selle kalendriaasta lõppemisest, mille eest puhkust arvestati. (TLS § 68 lg 6).
Seega ei ole takistust kasutada 2010.a. põhipuhkust (sh töövõimetuspensionäri 7 lisapäeva) 2011.a., sõltumata selle rahastamise allikast (tööandja või sots.min).

www.metiabi.eu
info@metiabi.eu