Tööõigus

Küsimus: Kas see on õige, kui pean iga päev objektile tööle sõitma kaks tundi oma vabast ajast?08.03.2013

Töötan ehitusettevõttes ja eelmisest kuust saadeti mind objektile, mis asub kodust 80 km kaugusel, kuhu jõudmiseks kulub mul iga päev 1 tund autosõitu, kokku edasi tagasi 2 tundi päevas. Kas need kaks tundi pean oma puhkeajast tööandjale kulutama või peab tööandja need tööaja sisse arvestama? Tööpäev kestab 8 tundi. Töölepingus pole sellest sõnagi.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Reeglina ei loeta sõitu tööle ja tagasi tööajaks. Senisest töövaidluskomisjonide praktikast lähtudes ka lähetuste korral ja Riigikohtu lahendid minule teadaolevalt hetkel veel puuduvad. Siiski tasuks pöörata tähelepanu sellele, mis on Teie töölepingus märgitud töö tegemise asukohaks. Juhul, kui ehitusobjekt asub väljaspool töölepingus märgitud töö tegemise asukohta, siis on tegemist töölähetusega ja tööandjal tekib kohustus tasuda lähetuskulud, eelkõige sõidukulud. Päevaraha riigisisese lähetuse korral ei maksta.

Lugupidamisega:

Tiit Kruusalu
tiit@metiabi.eu
www.metiabi.eu