Tööõigus

Küsimus: Graafikuga töö pühadel20.04.2011

Tere,
Küsimus selline, et näiteks sellel kuul on normtunnid 160h. Kas graafikuga töötaja, kes on tööl suurel reedel, peab reaalselt kuus tööl käima 168 tundi ja suur reede makstakse topelt või peab käima ikka normtunide alusel (160h) ja püha makstakse ikka topelt?
Ette tänades

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
1. Reaalselt tuleb teha tööd niipalju, kui selle kuu normtundide hulk ette näeb. Seega vastus Teie küsimusele - 160 tundi.
2. Pühade ajal töötatud tunnid tasustatakse topelt.
3. Tavaliselt rakendatakse graafiku alusel tööl käivatele töötajatele summeeritud tööaja arvestust ja sellisel juhul loetakse töötunnid kokku arvestusperioodi lõpuks.
Näide: kui arvestuperioodi pikkuseks on 2 kuud, siis ühes kuus võib olla normist rohkem tunde ja teises vähem, kuid kahe kuu peale kokku peab olema töötatud nende kuunormide summa. Rohkem töötatud tunnid loetakse ületundideks, mis tuleb välja maksta 1,5 kordselt.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu