Tööõigus

Küsimus: Kummaline palgata puhkusele saatmine21.04.2011

Tere,
Meie ettevõte saadab paljud töötajad mitmel kuul mõneks päevaks palgata puhkusele. Samas aga jäetakse tööle valitud töölised ja meistrid, ka kontor on töös. Seega ei ole tegemist töö ja tellimuste puudumisega. Kas ei ole seaduslik ja igati mõistetav, et palgata puhkus kehtib kõikide töötajate suhtes ühtemoodi?

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.
Tasustamata puhkusele saab kollektiivselt või üksikult saata ainult poolte kokkuleppel sealhulgas mõistliku etteteatamise ajaga.
Selles suhtes kehtib see kõikide töötajate suhtes ühtemoodi.

Vastutahtmist puhkusele saata ei saa.

Lugupidamisega,
Merike Michelson

http://www.metiabi.eu
info@metiabi.eu