Tööõigus

Küsimus: Kuidas vaidlustada tööettevõtuleping, kui see tundub olevat sisult tööleping?24.04.2013

Töötasin kokkulepitud perioodi jooksul asendajana valvuri ametikohal (turvakaamerate jälgimine jne). Minu mõistes oli töö sisu arvestades tegemist tähtajalise töölepinguga. Olin jätnud tähelepanuta lepingu sõlmimisel lepingu pealkirja - "tööettevõtu leping". Lepingu lõppemisel muidugi selgus, et ma ei saa hüvitist kasutamata puhkusepäevade eest. Kas tagantjärele saab sellise lepingu vaidlustada, kuna tööettevõtu leping sõlmitakse vist ikka konkreetse ühekordse töö tegemiseks, kus on tegemist mingite mahuühikutega, valvuri töö kolme ja poole kuu jooksul oli nagu midagi muud. Kui pika aja jooksul peale lepingu lõppemist on võimalik veel probleemi vaidlustada?
Tänan

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie küsimuses kirjeldatud asjaolud viitavad sellele, et töö sisu järgi oli Teil tegelikult tähtajaline tööleping. Teoreetiliselt oleks võimalik Teie "tööettevõtu leping" Individuaalse töövaidluse lahendamise seaduse alusel nelja kuu jooksul vaidlustada, taotledes selle tunnistamist töölepinguks. Siis saaksite nõuda väljateenitud puhkuse hüvitamist rahas. Samas soovitaksin kaaluda selle vaidluse alustamise otstarbekust, sest kui Te just ise ennast ei esinda, siis on vaidlus seotud teatud kuludega. Kahtlen, kas 8-9 puhkusepäeva tasu valvuri töötasust katab vaidlusega seotud kulud ja Teie läbielamised.
Enne dokumentidele alla kirjutamist nende tähelepanelikku läbilugemist soovides:

Merike Michelson
merike@metiabi.eu
www.metiabi.eu