Tööõigus

Küsimus: Planeeritud puhkuse muutmine tööandja poolt 21.04.2011

Kui ma olen planeerinud oma puhkuse ajad aasta alguses kindlatele kuupäevadele, kas tööandjal on õigus minu puhkuse ajad tühistada ja sellel ajal tööla panna?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,

Vastavalt TLS § 69, mis reguleerib puhkuse ajakava koostamist ja puhkuse katkestamist, saab puhkuste ajakava muuta poolte kokkuleppel.
Erandina on tööandjal õigus puhkuse aega muuta ettenägematu olulise töökorralduse hädavajaduse tõttu, eelkõige kahju tekkimise ärahoidmiseks. Sellisel juhul peab tööandja töötajale hüvitama puhkuse katkestamisest või edasilükkamisest tekkinud kulud.
Seega ilma veenva põhjenduseta, et kahju ärahoidmiseks on ainus võimalus Teie puhkuseaega muuta, tööandja seda teha ei tohiks.
Soovin Teile tööandjaga vastastikku teineteise huvidega mõistlikul määral arvestamist ja ilusat puhkust.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu