Tööõigus

Küsimus: Isapuhkus02.02.2011

Tere. Mehel on võimalus võtta 10 tööpäeva isapuhkust, enne kui laps sünnib. Niipalju, kui mina seadusest aru sain, siis see puhkus on ikka tasuline. Kuid mehe ülemuse sõnul on see tasuta puhkus ja hakatakse seda maksma aastast 2013.
Lugupidamisega Anna

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere Anna

Tõepoolest on isal õigus saada kokku kümme tööpäeva isapuhkust kahe kuu jooksul enne arsti või ämmaemanda määratud eeldatavat sünnituse tähtpäeva ja kahe kuu jooksul pärast lapse sündi. (TLS §60)
Kuid TLS §60 teine lause, mis räägib isapuhkuse tasustamisest jõustub vastavalt TLS §190 lõikele 3 alates 1.01.2013.a. Seega on õigus puhkust kasutada, kuid seda ei tasustata.

Lugupidamisega,
Merike
www.metiabi.eu