Tööõigus

Küsimus: Kas pikalt haiguslehel olles võib tööandja vallandada?26.04.2011

Tere,
Olen 2 kuud järjest olnud haiguslehel, kas tööandjal on õigus nüüd mind vallandada?
Olen selle tööandja juures töödanud 3 aastat.
Kõike kaunist soovides

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Vastavalt TLS § 88 lg 1 p 1 tekib tööandjal õigus Teiega sõlmitud tööleping erakorraliselt üles öelda, kui Teie tervislik seisund ei võimalda tööülesandeid täita 4 kuu jooksul. Sama § lg 2 ja lg 3 kirjeldavad töölepingu erakorralise ülesütlemise protseduure.

Soovin Teile head tervenemist ja töökoha säilimist.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu