Tööõigus

Küsimus: Tööleping lõpetati varem ja haiguslehte vastu ei võeta.27.04.2011

Töötasin firmas 10. jaanuarist, andsin lahkumisavalduse 16. märtsil sooviga, et mind võimalusel vabastataks töölt 17. märtsist. Mulle öeldi, et katseajal on etteteatamine 15 päeva ja nemad mind enne aprilli töölt ei vabasta. Kuna tervis oli vilets võtsin haiguslehe. 1. aprill käisin kontoris ning mulle öeldi, et minu tööleping lõpetati 17. märtsil ja haiguslehte nad vastu ei võta. Kuid lõpparvet pole ma siiani saanud. Mida peaksin tegema?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kuna Te ise andsite avalduse ja soovisite töölepingu lõpetamist 17.märtsil ja tööandja seda aktsepteeris, siis ilmselt on tööleping lõpetatud poolte kokkuleppel (TLS § 79). Sellisel juhul on seaduse järgi kõik õige, tööandja käitumist võib vaid eetilisest küljest hinnata.
Tööandjalt on teil õigus nõuda lõpparvet (töötasu ja väljateenitud puhkusehüvitis). Kui tööandja seda ei maksa, siis peaksite pöörduma töövaidluskomisjoni.
Oma töövõimetusleht toimetage ise Haigekassasse, sest ravikindlustus kehtib Teil kaks kuud peale töösuhte lõppu.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu