Tööõigus

Küsimus: Tööaja algus - kas pean alustama või selleks ajaks kohale jõudma29.04.2011

Tööaeg algab hommikul kell 6.00.
Kas ma pean hakkama kell 6.00 tööle või võin hakata siis alles riideid vahetama?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie töölepingus peaks olema kirjas kokkulepitud tööaeg ja tööülesannete kirjeldus (TLS § 5), mille eest maksab tööandja kokkulepitud tasu. Kuna ma ei tea Teie tööülesandeid, siis ei saa kahjuks täpsemalt vastata, sest see sõltub Teie tööülesannetest. Riiete vahetamist tööandja poolt tasustatud ajal (tööajal) saab töö iseloomust tulenevalt nõuda näiteks mannekeenilt.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu