Tööõigus

Küsimus: Kuidas töötasu ja tingimused inimväärseks saada?04.05.2011

Majandussurutise ajal pandi töökohustusi juurde, samas nüüd läheb ettevõttel hästi, füüsiliselt enam ei jõua 2,5 inimese tööd teha, palka juurde ei panda, ületunde ei maksta, tervis läbi, töö on koormav kätele ja jalgadele, mujal tehakse masinatega.
Kas mul on mingi moodus nõuda endale mingitki tasu, sest kui antakse vabu päevi, tuleb ka see töö ette teha. Kas tööandjal on ikka nii suured õigused, et kui ei meeldi, teeme lahti, ometigi olen 11 aastat töötanud.
Mis nõu annate.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Tööandja saab nõuda ja Teie olete kohustatud tegema tööd, mis on töölepingus kokku lepitud. Rohkemaks ei ole alust. Ületundide tegemist ja selle hüvitamist reguleerib TLS § 44- hüvitatakse vaba aja või 1,5 kordse tasuga.
Uus Töölepingu seadus küll lihtsustab töötajast vabanemist, kui nö "näo järgi" töölt vabastamine ei ole võimalik - selleks peab ikka seaduslik alus olema.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu