Tööõigus

Küsimus: Tähtajalised töölepingud04.02.2011

Tere,
2009. aastal meid koondati. Ülemus pakkus mingi aja möödudes uuesti tööd ning on teinud meiega üle aasta tähtajalisi lepinguid (eelmine aasta kolm lepingut). Kas see on normaalne olukord?
Kuidas on see temale kasulik, et ta meid tähtajatult tööle ei vormista?
Tervitab, Pille

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Kahtlustan, et Teiega on kas tahtlikult või tööandjapoolsest teadmatusest käitutud ebaseaduslikult. Kui Teiega on sõlmitud aasta jooksul juba kolmas tähtajaline leping ja lepingute sõlmimise vahele jääb vähem, kui 2 kuud, siis loetakse töösuhe algusest peale tähtajatuks (TLS § 10). Seega on Teie tööleping vastupidiselt tööandja taotlustele praeguseks tõenäoliselt muutunud tähtajatuks.
Arvatavasti loodab tööandja sellisel moel pääseda Teie teistkordsest koondamisest, kui töö maht uuesti väheneb.

Huvi korral saab töölepingu sõlmimise ja lõpetamise kohta detailsemat infot minu 9. veebruaril toimuvatel, peamiselt küll tööandjatele suunatud koolitustel: http://www.oska.ee/et/koolitused "Töölepingu sõlmimine" ja "Töölepingu lõpetamine...".

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu