Tööõigus

Küsimus: Puhkusetasu tagasimaksmine haiguslehe korral04.05.2011

Pidin jääma esmaspäevast puhkusele, aga kuna laps jäi haigeks, võtsin haiguslehe, puhkusetasu oli laekunud reedel, esmaspäeval helistas varakult ülemus ja sõna otseses mõttes käskis puhkuseraha tagasi kanda, aga kuna tegu on teise pangaga, siis mina pidin veel ülekande raha tasuma, kas nii on õige?
Ette tänades

Vastus: Merike Michelson, info- ja personalitöö, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere.

Töötaja on kohustatud tööandjale teatama esimesel võimalusel oma ajutisest töövõimetusest ja võimaluse korral selle eelduslikust kestusest (TLS §15 lg 10).
Kuna tööandja ei või paralleelselt kahte hüvitist maksta, palus ta Teil puhkusetasu tagasi kanda, vastasel juhul jääks Teie hooldusleht 80% ulatuses Haigekassa poolt tasustamata, sest olite puhkusel.
Puhkus tuli kindlasti annulleerida ning määrata selleks uus periood.
Võimalus oleks olnud teha ka tagasiarvestus töötasu maksmise päeval, kuid ilmselt nõudis selle kiiremat tagastamist ettevõtte majanduslik seis.

Soovin Teile puhkuse nautimist koos terve lapsega.

Merike Michelson

http://www.metiabi.eu
info@metiabi.eu