Tööõigus

Küsimus: Tööandja vastamine kirjadele04.05.2011

Tere. Soovin teada, kuidas tõlgendada ja mõista kirjadele vastamise kohustust juhul, kui saadan Tööandjale läbivaatamiseks ja tutvumiseks dokumendi/toodete pakkumise. Kirjas lisan juurde, et ootan Tööandja kommentaare keeldumisi ettepanekuid ja kui neid ei tule teatud kuupäevaks, siis võtan seda kui nõusolekut näiteks toote tellimiseks. Tööandja kirjale ei vastanud ja põhjendas hiljem, et kui tema ei vasta, siis on see mittenõustumine. Kuidas tõlgendada siis seda - on kirjale mitte vastamine nõustumine või keeldumine?
A.N.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie küsimus puudutab asjaajamiskorda ja selle tõlgendamine ei ole reguleeritud Töölepingu seadusega. Teadmata Teie tööandja poolt kehtestatud või väljakujunenud asjaajamiskorda ja Teie kirja täpset sõnastust, on sellele raske hinnangut anda. Kui olete oma kirjas selgelt ja üheselt mõistetavalt andnud teada oma järgmise tegevuse, siis loogiliselt võttes pidi tööandja teadma oma kirjale vastamata jätmise tagajärgi ja seda aktsepteerima. Kindlat vastust siiski enne kirjaga tutvumist ei saa anda.

Lugupidamisega ja teineteise mõistmist soovides:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu