Tööõigus

Küsimus: Töölepingu muudatus seoses euroga04.02.2011

Kas euro tulekuga seoses peab kõik töölepingud ära muutma ja töötasu eurodes lisama?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Töölepingu muudatust ei ole vaja teha ainult sel põhjusel, et muutub töötasu maksmise vääring, ehk siis krooni asemel euro. Seda siis juhul, kui Teie krooni töötasu on eurodesse ümber arvestatud kursiga 15,6466.
Töölepingu muudatus tuleb teha sellisel juhul, kui töötasu suurus ümardamise tagajärjel muutub kasvõi 1 eurosendi võrra, sest siis loetakse see töötingimuste muutmiseks.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu