Tööõigus

Küsimus: Õppepuhkus07.05.2011

Palusin oma tööandjalt seitsmeks päevaks õppepuhkust seoses kooli eksamisessiga. Tööandja ütles, et ta pole sellisest asjast midagi kuulnud ja määras mind seitsmeks päevaks palgata puhkusele.
Eelnevatel kordadel olen pidanud selleks puhuks kasutama oma põhipuhkust.
Kuidas sellises olukorras käituda?

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Õppepuhkuse andmist reguleerib "Täiskasvanute koolituse seadus". Kui õpite täiskoormusega ja päevases õppes, siis on Teil vastavalt "Täiskasvanute koolituse seaduse" § 8 õigus saada kalendriaasta jooksul kuni 30 kalendripäeva õppepuhkust, sellest 20 kalendripäeva keskmise töötasuga. Seega sõltub Teie õigus saada õppepuhkust sellest, millises õppevormis ja mis koormusega Te õpite.
Edukat eksamisessiooni Teile!

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu