Tööõigus

Küsimus: Töötunnid ja nende alusel töötasu arvestamine07.05.2011

Tere
Mida teha kui tööandja ei väljasta õigeid palgalehti?
Nimelt tööandja poolt väljastatud palgalehel ei kajastu tehtud töötunnid. Kui ise korrutan lepingus äramärgitud tunnitasu töötatud tundidega ja arvestan maha tööandja poolt kinnipeetud maksud, siis ei vasta see tööandja poolt väljamakstud summale. Tööandja aga väidab, et kõik on õige ja nii peabki olema.

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Abiks on siin TLS § 28 lg 2 p 12, mille alusel on tööandja kohustatud andma töötaja nõudmisel andmeid temale arvutatud ja makstud või maksmisele kuuluva töötasu kohta ning muid töötajat või töösuhet iseloomustavaid teatisi.

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu