Tööõigus

Küsimus: Tööstaaži jätkumine tütarettevõttest emaettevõttesse tööle minekul15.05.2011

Tere!

2006 aastal jagunes ettevõte kaheks ja minu ametikoht jäi tütarettevõtte struktuuri. Aasta hiljem lapsehoolduspuhkuselt naastes pakuti teist töökohta emaettevõttes. Tööleping tütarettevõttes lõpetati ja alustati uus leping emaettevõttes. Uues lepingus oli punkt, et otsast peale algas ka tööstaaž, mida tütarettevõttes oli juba üle 10 a. Nüüd on minu töökoht koondatud ja staaži uue lepingu tõttu alla 5 aasta - seetõttu ei saa ka töötukassast koondamishüvitist ning töötuskindlustushüvitist saan vaid 180 päeva. Minu küsimus: kas tütarettevõttest emaettevõttesse tööle minnes oleks tööandja võinud minu staaži jätkata? Kas oli kindlasti vajalik ühes ettevõttes töölepingu lõpetamine ja teises uue alustamine või oleks seaduse järgi võinud mind ka lihtsalt ühelt ametikohalt teisele üle viia? Hetkel tundub, et mulle on liiga tehtud, sest töötan samas majas ja sama laua taga juba üle 14 aasta aga õigust hüvitistele ei ole. Mõistan, et oleksin tööstaaži punkti pidanud märkama lepingule alla kirjutades kuid tol hetkel ei osanud sellele tähelepanu pöörata.

Ette tänades ja lugupidamisega,
MM

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Teie juhtumit tuleb vaadata 2006. a kehtinud vana töölepinguseaduse järgi. Sel ajal kehtinud TLS § 6 järgi oleks pidanud kõik õigused ja kohustused minema üle uuele tööandjale. Teie lepingut ja ülemineku asjaolusid täpselt teadmata on raske kindlat vastust anda. Igal juhul on Teil põhjust minna Tööinspektsiooni tööinspektori tasuta vastuvõtule, sest kaotanud olete lepingu üleminekuga palju ja edasi on ainult võita. Tasuta vastuvõtu ajad leiate Tööinspektsiooni kodulehelt.
Soovides ÕIGUSE ja ÕIGLUSE võitu ning Teile uut kindlat töökohta:

Lugupidamisega:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu