Tööõigus

Küsimus: Koondamine töökohustuste täitmisel püsiva vigastuse tagajärjel18.05.2011

Kuidas käituda, kui olen saanud töökohustuste täitmisel püsiva vigastuse ja tööandja ei soovi mind sellele tööle.
Olen hooldajana töötanud 1,5a. Aasta möödumisel tekkisid probleemid, küünarliigese kõhrede rebendid, korduvalt, süstiti 3 korda. Olukord lõppes siiski operatsiooniga, kus ootamatult eemaldati ka töövigastuse tõttu tekkinud luuplaat ja puhastati kõhrerebendid. 6 nädalase kipsi tagajärjel venib ravi ja teraapia ning seetõttu lähen nüüd komisjoni töövõimetusprotsendi määramiseks ja lehe pikendamiseks.
Puhkus on saamata, kas mul on õigus selleks lehe lõppemisel?
Kui ei leia tööd vastavalt tervislikule seisundile, kas mind peab koondama? Tööandjad on suhtunud nagu orja, puuduvad igasugused abivahendid.
Viisakat suhtlemist pole kohanud.
Tänan!

Vastus: Tiit Kruusalu, juhatuse liige, METI personaliabi OÜ, www.metiabi.eu; www.facebook.com/METIabi

Tere,
Vastan Teie küsimustele osaliselt. Kui tööandja ei leia Teile sobivat tööd, siis öeldakse Teiega tööleping erakorraliselt üles TLS § 88 lg 1 p 1 alusel (tervise seisundi tõttu). Koondada Teid ei saa, sest Teie ametikoht jääb ju alles - koondatakse töökoht, mitte töötaja.
Väljateenitud ja puhkuste ajakavas olevale puhkusele on Teil õigus koheselt peale töövõimetuslehe lõppu. Kui Teie väljateenitud puhkust ei ole ajakavasse märgitud, siis on Teil õigus jääda puhkusele 14-päevase etteteatamisega.
Mis puudutab Teie tegevust püsiva töövõimetuse määramise korral, siis kõigepealt tuleks ära oodata komisjoni otsus. Loodetavasti on komisjon ka pädev andma juhiseid edasise tegevuse osas.
Tervise taastumist soovides:

info@metiabi.eu
www.metiabi.eu