Politsei

Küsimus: Kas ma saan kiiruskaamera hoiatustrahvi ka lubadeta sõidu või ainult kiiruse eest?17.04.2014

Tere,
Ostsin endale auto, kuna load on kohe kohe ukse taga. Ebaõnneks sõitsin lubadeta kiiruskaamerasse. Trahv tuli eelmisele omanikule. Eelmine omanik tahab teha trahvi minu nimele. Kas ma saan karistada ka lubadeta sõidu eest või saan ainult kiiruse eest hoiatustrahvi? Aitäh

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Kiiruskaameraga fikseeritud rikkumise korral määratakse hoiatustrahv (tegemist on kirjaliku hoiatamismenetlusega). Täpsustamiseks, et vastavalt LS § 262 hoiatusmenetluses saab hoiatustrahvi kohaldada ainult suurima lubatud sõidukiiruse ületamise korral, sõiduki parkimise eest selleks keelatud kohas, keelava fooritule ajal ristmikule või jalakäijate ülekäigurajale sõitmise korral. Hoiatustrahvi ei määrata juhtimisõiguseta juhtimise eest.

Tuletan meelde, et mootorsõidukit ei tohi juhtida isik, kellel ei ole vastava kategooria mootorsõiduki juhtimisõigust. Istudes rooli, omamata juhtimisõigust, seate ohtu nii ennast kui ka teisi liiklejaid.

Liikluseseadus: https://www.riigiteataja.ee/akt/117032011021?leiaKehtiv
Info kiiruskaamerate kohta: http://www.politsei.ee/et/nouanded/kiiruskaamerad/