Politsei

Küsimus: Kui filmimisel kasutada autodel omatehtud numbrimärke, kas siis peab politseilt selleks luba küsima?21.08.2014

Kas näiteks alevis filmi tegemiseks on vaja mingeid erilubasid ning kui autodel kasutatakse omatehtud numbrimärke (ei sarnane Eesti omadega), kas siis on vaja teavitada sellest politseid?

Vastus: Oksana Luik, juhtivkorrakaitseametnik (veebikonstaabel), Politsei- ja Piirivalveameti korrakaitsepolitseiosakond, www.politsei.ee

Politsei ega Maanteeamet ei saa anda luba seadust või kehtivat korda rikkuda. Erandiks on sellised juhtumid, mis on õigusaktidega reguleeritud, näiteks lubatust suurema kaaluga veoste või siis lubatust laiemate, pikemate või kõrgemate veoste vedu (teevaldaja annab loa).

Lahend võib olla selline, et filmivõtetel osalevad autod liiguvad territooriumil või teel, mis on tavaliiklusele suletud. Siis ei loeta sellist tegevust liiklusreeglite rikkumiseks.

Tee sulgemiseks annab loa teevaldaja (näiteks kohalik omavalitsus).