Politsei

Küsimus: Kelle poole pean minu e-maili kuritarvitamise tõttu pöörduma, kui politseist abi ei saanud?19.12.2014

Minu e-maili on keegi kuritarvitanud ja sellega seoses tekitanud mulle palju probleeme. Kas on võimalik mingil moel teada saada, kes minu e-maili kasutas. Internetis peaks ikka jälg ju maha jääma!
Sai ka politseisse avaldus tehtud seoses minu identiteedi varguse kohta, aga kahjuks sealt ma abi ei saanud, nüüd tekib küsimus kelle poole ma siis pöörduma pean?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui tegite avalduse ja palusite selles uurida identiteedivargust siis tõesti ei saa selles osas politsei aidata. Tegemist ei ole identiteedivargusega, seetõttu tuleks vältida avalduses ise juriidilise hinnangu andmist toimunule vaid tuleb kirjeldada seda, mis toimus. Kuna ma ei tea täpseid asjaolusid siis on keeruline hinnangut anda. Ilmselt võiks Teie järgmine samm olla pöördumine prokuratuuri.