Politsei

Küsimus: Kas alaealine võib juua kodus pudeli siidrit, kui toimub näiteks vanema sünnipäev?02.09.2015

Tere!
Kas alaealine (pigem 15-17.a) võib tarvitada/juua kodus lahjat alkoholi (n. 1 või 2 0,33l pudelit siidrit), kui toimub näiteks vanema või kellegi muu tuttava sünnipäev?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere!

Alkoholiseadus (AS) näeb ette kategoorilise alkohoolse joogi tarbimise keelu ja seda eranditeta. Seega sõltumata alaealise hetkevanusest ei või ta vastavalt AS § 46 tarvitada mitte ühtegi alkohoolset jooki kuni täisealiseks (so 18 aastaseks) saamiseni.

AS § 46. Alaealisel alkohoolse joogi tarbimise keeld

Alaealisel on alkohoolse joogi tarbimine keelatud.

allikas: https://www.riigiteataja.ee/akt/101092015001?leiaKehtiv