Politsei

Küsimus: Kas seletuskiri on kohustuslik, kui jäin alaealisena joobes olekus vahele?04.10.2016

Tere!
Jäin alaealisena joobes vahele. Kirjutati protokoll, aga promilli ei kirjutatud sinna ning öeldi, et 15 päeva jooksul pean kirjutama seletuskirja. Politsei ütles, et hea kirja puhul võidakse karistust leevendada aga samas, mis nii hull ikka võib juhtuda, 40 eurot maksimaalne trahv. Seega küsimus, kas see on kohustuslik?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee