Politsei

Küsimus: Mis summa või mitu ühikut on miinimum karistus juhilubadeta sõidu eest?12.10.2016

Mis summa või mitu ühikut on miinimum karistus juhilubadeta sõidu eest?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Karistusseadustiku § 47 lg 1: Kohus või kohtuväline menetleja võib väärteo eest kohaldada rahatrahvi kolm kuni kolmsada trahviühikut. Trahviühik on rahatrahvi baassumma, mille suurus on 4 eurot.