Politsei

Küsimus: Kas teha avaldus, kui minu lapse isa naine ähvardas minu last kahjustada, kui ta mehele veel helistan?18.11.2016

Mida teha kui teatud isik tegi ähvarduskõne mulle (kõnesalvestus olemas), et minu laps kannatab kui veel ta mehele telefonikõne tuleb - ta mehel ja minul on ühine laps, mees tahab lapsega suhelda aga keelajaks on ta naine. Mees ise helistanud mulle ja lubanud ka lapsel talle helistada aga ta naine ikka ei aktsepteeri. Mees salaja vahel kohtub oma lapsega, sest naine ei luba ja kui sellest teada sai, siis tulidki ähvarduskõne. Kas avaldus teha või veel tõendeid hankida, oodates mil lapsele midagi tehakse? Mees on talle oma soovist (lapsega olla) rääkinud aga see ei aita. Tundes toda naist, siis on ta 10a tagasi mu telef nr pannud seks-portaali, piserdanud pipragaasi näkku, auto vara lõhkunud aga avaldust pole siis teinud, lootes, et läheb paremaks. Nüüd kus on laps mängus, siis tõsiselt kardan oma lapse pärast. Tänan

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Nagu ma aru saan siis Teie 10 aasta tagused sündmused ei ole mitte kuskil fikseeritud. Ähvardamine on karistatav üksnes KarS § 120 kirjeldatud juhtudel, ehk kui on ähvardatud tapmisega, tervisekahjustuse tekitamisega või vara rikkumise või hävitamisega JA on reaalne alus karta selle ähvarduse täideviimist. Teie kirjeldusest ei nähtu, et oleks millegi sellisega ähvardatud. Muudel juhtudel süüteokoosseis puudub. Tegemist on hetkel olukorraga mille peab reaalselt lahendama lapse isa ise. Tegemist ei ole olukorraga kus riik saaks sekkuda oma sunnijõuga perereeglite kehtestamiseks - see on iga pere sisene asi ja ühine otsustamise koht.