Politsei

Küsimus: Kas jääknähtudega juhtimisega vahele jäämine mõjutab ka relvaluba?18.11.2016

Tere,
jäin vahele jääknähtudega, väljahingatavas õhus oli 0,14mg/l. Politsei tegi kiirmenetluse otsuse ja rahatrahviks 60 eurot. Kas see 224lg.1 mõjub ka relvaloale, kui jah, siis mis alusel?
Tänan

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Kui relvaomanikku on karistatud LS § 244 järgi kvalifitseeritud väärteo (mootorsõiduki, maastikusõiduki või trammi juhtimine lubatud alkoholi piirmäära ületades) toimepanemise eest, siis Politsei- ja Piirivalveamet peatab relvaloa kehtivuse relvaseaduse (RelvS) § 43 lg 1 punkti 1 alusel.

Nimelt sätestab RelvS § 43 lg 1 punkt 1, et Politsei- ja Piirivalveamet peatab soetamisloa või relvaloa kehtivuse, kui loa omajat on väärteomenetluse korras karistatud mootorsõiduki või trammi juhtimise eest lubatud alkoholipiirmäära ületades või õhusõiduki, veesõiduki või raudteeveeremi juhtimise eest alkoholijoobes.

Kehtiv väärteokaristus LS § 244 järgi on ka relvasoetamisloa ja relvaloa andmist välistav asjaolu (RelvS § 36 lg 1 p 11).

Parimatega
Andero Sepp