Politsei

Küsimus: Kui väärteo protokollis on mitu väärtegu, siis mille järgi määratakse trahv?19.05.2017

Kui väärteo menetluse seadustiku § 68 alusel võib mitu väärtegu kirjutada ühte protokolli, siis kuidas toimub trahvi määramine? (oletame, et näiteks 3 väärtegu ühes protokollis ja kõigil on erinevad trahvivahemikud, millise väärteo trahvivahemikus ma trahvi saan).

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Karistus mõistetakse iga väärteo eest eraldi vastavalt KarS § 63 lg 3.

§ 63. Põhikaristuse kohaldamine mitme süüteo eest

(3) Kui isik on toime pannud mitu tegu, mis vastavad mitmele eri väärteokoosseisule, siis määratakse või mõistetakse karistus iga väärteo eest eraldi.