Politsei

Küsimus: Kas politsei poolt auto teisaldamise nõudmine on õigustatud, kui juhil puudus üksnes tervisetõendit ja parkla oli 30 m kaugusel?19.05.2017

Tere,
Mul jäi poeg juhtimisõiguseta sõitu eest vahele. Load olemas aga puudus tervisetõend, see on aegunud. Sõitis autoga ja nõuti auto teisaldamist, kuigi parkla oli 30 m kaugusel ja
antud kohas polnud parkimiskeelu ala. Kas nõudmine teisalduseks on õige-õigustatud?
Teile edu soovides!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Vastava otsuse teeb ametnik kohapeal. Tervisetõendi aegumine peatab juhtimisõiguse kehtivuse, seega puudus Teie pojal antud hetkel juhtimisõigus, mis tähendab et ta ei või autot edasi juhtida (sh ka parkalsse sõita). Auto tee äärde jätmine tekitab võimaliku ohu Teie varale, seega võis politseinik asjaolusid hinnates pidada teisaldamist vajalikuks olukorras kus Teie poeg ei leidnud kedagi, kes autole järgi tuleks.