Politsei

Küsimus: Mis karistus võidakse määrata kui oled vale ülestunnistuse kirjutanud? 19.05.2017

Tere.
Mis karistus võidakse määrata kui oled vale ülestunnistuse kirjutanud?
Vastust oodates.
Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Karistusseadustik: § 320. Valeütlus ja valevanne

(1) Kannatanu või tunnistaja poolt kriminaal- või väärteomenetluses või tsiviilkohtu- või halduskohtumenetluses teadvalt vale ütluse andmise eest või menetlusosalise poolt vande all teadvalt vale seletuse või vande all teadvalt vale vara nimekirja või sissetulekute või kulude arvestuse andmise eest –
karistatakse rahalise karistuse või kuni kolmeaastase vangistusega.