Politsei

Küsimus: Mis kaitset saab pakkuda politsei kui endine tuttav on mind 3 kuud terroriseerinud ähvardanud?19.05.2017

Endine tuttav on mind 3-4 kuud terroriseerinud ja ahistanud kõnede, sõnumite ja e-kirja teel. Sõnumite sisus ähvardatakse elu ja tervise kallale kippuda. Kuna tutvusringkonnas on tal ka löömamehe kuulsus ja nüüd on see inimene saanud teada ka minu koduse aadressi ning käinud mind ka hirmutamas reaalselt kohapeal. Oma elu ja tervise pärast on tõsine mure. Kui kiiresti ja mis kaitset saab pakkuda politsei sellises olukorras?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Ähvardamine on karistatatv vastavalt KarS § 120. Teie poolt toodud andmetest nähtuvalt võiksite Te jaoskonnas avalduse esitada, avalduse alusel alustatakse kriminaalmenetlust.