Politsei

Küsimus: Miks trahvib politsei inimesi nii kergekäeliselt?19.05.2017

Tere küsimus selline, et miks on läinud Eesti politsei seda teed, et igal võimalikul juhul trahvib inimest? Näide elust enesest, noor tütarlaps sooritas vasakpöörde. Politsei pidas kinni ja, et seal olevat märk, mis keelab vasakpööret. Selge, tõesti ei nainud ja ei ole kohalik ja keskendus rohkem pöörde ohutusele ja selle sooritamisele. Ikka juhtub. Aga kas nüüd selle pärast on mõtet kohe trahvida? Tüdrukul karistusregister puhas, varem kunagi hoiatust pole saanud ega mingi muu teo eest karistada. Saan täitsa aru, kui on korduv rikkumine, loomulikult tuleks trahvida, et olla hoolsam ja valvsam. Hetkel leian, et eesti politsei pole mitte korrahoidja ega tagaja vaid pigem raha kokku kraapiv riiklik organisatsioon. Lisaks veel, et pööret keelaval teeviidal olevat olnud ka lisatahvel, mis keelab pöörde hommiku 7-st õhtu 22.00-ni. Väärteo otsus vormistati 21.35. Seega iga minuti eest natuke üle 1 euro.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Tegemist on õiguskindlusega - teadmisega, et iga rikkumist käsitletakse ühtemoodi.