Politsei

Küsimus: Mis aja jooksul peaks midagi ette võtma, kui inimene on esitanud kaks valesüüdistust?19.05.2017

Tere,

üks inimene on esitanud politseisse kaks valesüüdistust. Mõlema avalduse korral on politsei seletanud, et süüdistused ei vasta tõele. Kas karistusseadustiku § 319 järgi on tegemist valekaebusega? Kas sellises olukorras on võimalik midagi ette võtta selle inimesega, kes need süüdistused esitas? Kui, siis kas on ka mingi aeg, mis aja jooksul tuleks tegutseda?

Tänud ette!

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Sellele küsimusele hinnangu andmiseks peab teadma täpsemaid asjaolusid. Kindlasti kui teate, et valekaebus on esitatud teadlikult ja Teie vastu siis peaksite ise ohvrina avalduse esitama kui uurijad ise menetlust alustanud ei ole.