Politsei

Küsimus: Kas lause, et "mul tulevad probleemid", on ähvardus?19.05.2017

Tere, tulin oma alaealise tütre järele, kes oli täiskasvanu mehe seltskonnas. Kui kutsusin tütre koju, täiskasvanud mees käskis mu tütrel põgeneda. Mulle see mees ütles "Me lähme ära või Teil tulevad probleemid." See mind ehmatas. Tütar põgenes käsu peale. Kas see lause, et mul tulevad probleemid, on ähvardus?
Ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Karistusõiguse mõistes ei ole see ähvardus. KarS § 120. Ähvardamine

(1) Tapmisega, tervisekahjustuse tekitamisega või olulises ulatuses vara rikkumise või hävitamisega ähvardamise eest, kui on olnud alust karta ähvarduse täideviimist, –