Politsei

Küsimus: Kui ühistu ühtegi luba väljastanud pole, kas siis ei tohi ka korteriomanikud oma autosi parkida? 19.05.2017

Läksin Tartus Annelinnas sugulasele külla. Maja ees on märk, et parkimine ainult ühistu kirjalikul loal. Ühistu pole aga mitte ühtegi kirjalikku luba oma majaelanikele väljastanud. Autost väljudes tuli trepikojast jooksuga vanem naisterahvas, kes tutvustas end kui ühistu esinaist ja teatas, et kui sinna pargin, siis kutsub politsei ja laseb auto ära vedada. Olin hea meelega nõus politsei ära ootama, aga kas neid ei kutsutudki või keeldusid nad tulemast jäigi mulle teadmata.
Siit ka küsimus, kui ühistu ühtegi luba väljastanud pole, kas siis ei tohi ka korteriomanikud oma autosi parkida?
Ja kas ühistul on õigust lasta ükskõik milline auto teisaldada kas siis politseil või mingil erafirmal?
Kas politsei on nõus neid teisaldama ainult selle tõttu, et luba pole (kuigi maja ees on kõik teised autod ka ilma loata)?

ette tänades

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Politsei ei teisalda KÜ nõudmisel autosid. Kui KÜ laseb teisaldada Teie auto siis peaks ta laskma teisaldada ka kõik ülejäänud sõidukid. Aga sisuliselt jah, kui märk nõuab KÜ kirjaliku luba siis võib KÜ lasta kõik kirjaliku loata autod KÜ kuludega teisaldada.