Politsei

Küsimus: Kas 125cc krossikaga tohib teedel liigelda?19.05.2017

Tervist
Kas 125cc krossikaga tohib teede peal liigelda? Kui ei ja politsei kinni peab, siis kas võetakse käest ära? Nagu mina olen aru saanud siis krossikale ei tehta lubasid?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

"krossikas" on täpselt samasugune mootorratas nagu iga teine. Seega peab selle juhtimiseks teel omama A kategooria juhtimisõigust. Jah, see võidakse "käest ära võtta" kui seda ei ole võimalik anda üle juhtimisõigusega isikule.