Politsei

Küsimus: Mida teha, kui mees kirjutas, et soovib minu surma ja tunneks selle üle rõõmu?24.11.2017

Tere

Olen 23-aastane naine ja meil on ühine 2-aastane laps. Ükspäev kirjutas lapse isa, suhtlesime Skype-i teel ja kirjutas mulle, et tahab, et ma ära sureks ja lisaks tunneks selle üle rõõmu?
Olen siiani endast väljas ja liimist lahti, ega suuda seda seedida, kardan ka enda ja lapse pärast. Kuidas käituda sellises olukorras ja kust saada kaitset? Selline kirjavahetus oli nädal aega tagasi, läksin endast välja ja kirjutasin sama vastu.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Teie küsimusest ei loe otseselt välja, et mees oleks lubanud Teid ära tappa. Kellelegi surma soovimine paraku karistatav ei ole. Muidugi kui teate, et mees on agressiivne ja on kahtlust arvata, et ta võib siiski püüda Teid tappa, tuleb pöörduda otse politsei poole. Samas antud olukorras, kus soovisite kumbki vastaspoole surma on ka mehel samad õigused.