Politsei

Küsimus: Kas aasta saab täis samal kuupäeval millal esimest korda vahele jäin või siis, kui otsus jõustus?24.11.2017

Tere
Jäin peaaegu aasta aega tagasi esimest korda lubadeta sõidu eest vahele ning sain trahvi. Seda ma ära maksnud ei ole, 2 nädalat hiljem jäin uuesti vahele ja siis sain ÜKT 10 tundi mille ma tegin ilusti ära. Tean seda, et kui kolmandat korda aasta jooksul vahele jääda on see kriminaalne asi. Küsimus on siis, et kas aasta saab täis samal kuupäeval millal esimest korda vahele jäin või siis kui selle esimese vahelejäämise korra otsus jõustus? :)
Lisaks on mul küsimus, et see rahatrahv, mis ma sain, kas selle kohta on kuidagi võimalik avaldust teha, et see asendataks ühiskondliku tööga või arestiga?
Tänan vastamise eest ja ilusat suvist ilma.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

See aasta hakkab "jooksma" hetkest kui olete karistuse kandnud, ehk siis trahvi maksnud. Sellise avaldusega peate pöörduma kohtusse.