Politsei

Küsimus: Kui pika aja möödumisest relvaloa kehtetuks tunnistamisest võin tulemuslikult taotleda uut relvaluba?14.02.2018

Relvaluba tunnistati kehtetuks, kuna ei omanud relvakappi pärast teise relva omandamist. Relva omandamisest oli möödunud 1,5 kuud. Kui pika aja möödumisest relvaloa kehtetuks tunnistamisest võin tulemuslikult taotleda uut relvaluba?

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Kehtetuks tunnistamisel uuesti taotlemine võib reeglina toimuda karistatuse kustumisel. Erandina sätestab relvaseadus https://www.riigiteataja.ee/akt/119032015018?leiaKehtiv

§ 36 lg 4 p 1

(4) Peale käesoleva paragrahvi lõikes 1 nimetatud aluste võib loa andja keelduda soetamisloa ja relvaloa andmisest:
1) isikule, kellele varem väljastatud relvaloa kehtetuks tunnistamisest on möödunud vähem kui viis aastat ja loa kehtetuks tunnistamine oli tingitud relva kaotsiminekust või relva ja laskemoona hoidmist, kandmist või kasutamist reguleerivas õigusaktis sätestatud nõuete rikkumisest;