Politsei

Küsimus: Kust ma leian põhjuse, miks ei lasta juhieksamile, tean ei jäin vahele, aga karistuse kohta mingit jälge ei leia?24.11.2017

Tere. Lõpetasin autokooli, aga nüüd eksamitele minna ei saa? Tean, et sõitsin autoga eelmise aasta juunis ilma juhtimisõiguseta ja kainena. Kõik dokumendid ja ülevaatus oli korras. Mitte kuskilt ma ei näe kas olen selle eest trahvi saanud või mitte. Aga keeld ark-s on peal. Vaatasin üle ka rik.ee.eesti.ee. kuskil midagi pole ja rohkem aasta jooksul pole politseidega mingit tegemist olnud. Palun abi.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Kui Teid tabati juhtimast mootorsõidukit omamata selleks vastava kategooria juhtimisõigust siis alustati Teie suhtes väärteomenetlust. Kui kohapeal Teile trahvi ei määratud siis on tegemist üldmenetlusega, mille otsusele tuleb ise politseijaoskonda järgi minna. Seega peakski Teie esimene kõik olema politseijaoskond, kes Teie suhtes menetlust läbi viib.
Aastane keeld kaob kui karistus on aegunud, ehk siis keeld on 1 aasta peale trahvi tasumist/karistuse kandmist.