Politsei

Küsimus: Mida teha, kui naaber kuulab nii vali muusikat, et me ei saa elada?24.11.2017

Tere.
Meie oleme hädas naabriga, kes kuulab väga valjusti muusikat. Ta teeb seda aega valimata. Päeval ja öösel. Muusika on nii vali, et segab meil televiisori vaatamist. On olnud juhus, kus naaber kuulas peaaegu kolm ööpäeva järjest ühte ja sama laulu. Muusika võidakse keerata kõvaks kell 4 hommikul või kell 7 hommikul. Naabri endaga on raske jutule saada. Majal on koridoride uksed lukus ja korteri ebakorrapäraselt. Sestap ei ole me kindlad täpselt millises korteris lärmav naaber elab. Oleme tähelepanu köitmiseks kopsinud vastu põrandat. Paar korda aitas. Oleme kopsinud mopivarrega vastu akent. Mõned korrad aitas. Viimati mitte eriti. Oleme vahetanud teravaid sõnu. Hetkel on kell 21.30 ja muusika mängib kõvasti juba kolmandat tundi.

Vastus: Andero Sepp, veebipolitseinik, Politsei- ja Piirivalveamet, www.politsei.ee

Tere

Antud olukorras on ainuõige lahendus kutsuda välja patrull kui muusika on häiriv.
Kindlasti tasuks suhelda ka korteriühistuga. Kui tegemist on üürikorteriga siis teavitada korteri omanikku probleemist. Tihti on sellised üürilised oma käitumisega tinginud üürilepingu lõpetamise.